Vinařství

Vína z vinařství Landauer pocházejí ze slunných jihovýchodních svahů, které se rozkládají jako amfiteátr kolem svobodného města Rust a Neziderského jezera. Tato oblast patří již po staletí k nejtradičnějším a nejlepším vinicím v Rakousku. K tomu přispívají i vysoce nadprůměrné hodiny slunečního svitu, vysoce převyšující rakouský průměr. V podloží vinic se nacházejí zvětralé prvohorní horniny a mořské vápencové půdy, díky kterým zde vznikají plná vína s působivým charakterem. Landauerovi obhospodařují vinice v Rustu již od roku 1650 - přes 370 ročníků s mnoha vzestupy i pády a nejcennějšími zkušenostmi.

Zdejší podnebí a zvláštní mikroklima jsou silně ovlivněny jezerem a panonským kontinentálním klimatem. Velká plocha Neziderského jezera o rozloze 300 km² je tisíce let starým regulátorem teploty a vlhkosti.

Jejich 25 hektarů vinic je rozděleno napůl mezi bílé a červené odrůdy. Všechna bílá vína Landauer okouzlují svou čistou, svěží a ovocnou chutí. Červená vína z vinic Landauer přesvědčují hutnou, plnou bohatostí a ukazují obrovský potenciál půdy zdejších viničních tratí.